Star trek - Vzpoura na Enterprise

15. června 2006 v 20:03 | Sargo |  Recenze
napsal Robert E.Vanderman, nakl. Netopejr 2004, vydání 1.

Vážení, tak to byla slabota.
Jsem velký příznivce ST, zejména TOS (The Original Series), jsem mu ochotna odpustit ledacos, zvláště když tam patřičně perlí můj oblíbenec Spock, ale tenhle kousek nemá smysl ani jako součást sbírky. Taková je to slabota.

- Jazykově a slohově nic moc. Vyloženě neurazí, ale potěcha žádná. Je to takové americké - jazykově chudé. Vsadím se, že bych to v originále přelouskala bez slovníku.
- Prakticky od počátku byla jasná pointa.
- Spock je sice můj tajný dívčí idol, ale k takovému velebení bych se nesnížila ani v povídce do nejtajnějšího šuplíku psané ve čtyři ráno. (Až mám podezření, že "Robert" bude spíše nějaká Jenny. Chlapi to obvykle takhle nepřehání, snad leda v pubertálním věku.)
- Knížka trpí největším neduhem začínajících nebo špatných autorů - popisuje nějakou scénu do absurdních zbytečných podrobností, a když usoudí, že má dost, nebo už je to moc dlouhé, zbytek akce odbyde dvěma větami, i kdyby měl být mnohem důležitější.
- Logické kopance jsou neuvěřitelné. Zdůrazňovat dlouze, že je to planeta, kde nikdo a nic neslyší, a pak založit pointu akce na tom, že je dotyčný organismus ukecán...! A mimochodem, co to může být za speciální vosk do uší, se kterým si skvěle podrbete s kámošema, ale odfiltruje vám to hlavního padoucha?
- Doporučit lze tuto knihu lze jenom těm, kdo si na kompletnosti knižní řady opravdu zakládají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama