Můj tajný deníčku! Víš, co je nového?

16. června 2006 v 21:20 | Sargo |  Zabíhající se mamina
Můj milý tajný deníčku! Ještě že tě mám tak dobře ukrytý a nikdo si v tobě nemůže číst. Ještě bych vypadala jako jedna z těch totálně ujetých matek, co nemají celý den nic lepšího na práci, než óchat nad svým údajně výjimečným (che ;-)) dítkem. Kvůli takovým my výjimky, co máme opravdu zajímavá miminka, se musíme tvářit patřičně tvrďácky a skromně zároveň, no tak, no.
Ale komu jinému než tobě se svěřit a pod rouškou objektivní vývojové dokumentace pokroky Jášovo popisovat?

Spaní
Začal se nějak moc otáčet na jednu stranu a tu druhou odmítat... což, jak každý s miminem ví, je krajně nevítáno... tak jsme si vyměnili postel. Je to dojemné - dává mi přednost dokonce před světlem! Připadám si hrozně důležitě. Rázem ho nechuť ležet na pravém boku přešla a vzorně se otáčí za mnou.
Jelikož nemálo činností v noci provádím automaticky v polospánku, jsem zvědavá, jak to po této změně bude vypadat se mnou. Vidím to minimálně na nakopané holeně.
Ale jinak - klep klep - režim si mrňous nastavil už hodně pravidelně a vcelku sympaticky. Jídlo ve 23.00 - 3.00 - 7.00 považuji za velmi vstřícné gesto. ;-) Usíná sám a tvrdě, už dávno nebylo třeba udyndávat dlouze. Nakrmíme, krknout, a šup pod peřinu! Dvě ublížená kvíknutí na hranici slyšitelnosti s spí se. (Minimálně já spím určitě.)
Noční intermezzo
Druhy zájmu
Chovat - jasné. Vede nade vším. Ale už není tak ohebný ve všech směrech. ;-)
Nechovat - taky jasné. Většinou veliká křivda. Ale!:
Nechovat 2 - občas už mu vyloženě vyhovuje ležet v postýlce a funět na kolotoč. Skvělé. Někdy díky tomu obědvám už v poledne.
Držet za tlapku - zejména v noci - ocení, ale již to není otázka života a smrti.
Držet ruku na obličeji - v občasném předmiminkovském záchvatu děsně důležité, ale se silně se snižující četností.
Vidět maminu poblíž - znamená mnoho! To je asi pokrok největší, s narůstající váhou mrňouska přímo veležádoucí.
Slyšet maminu poblíž, ale nevidět - občas mírně zabere, ale zatím nic moc.
Jídlo
V případě hladového kvílení uklidní již pohled na obnaženou matku. To je velká změna; již netřeba ku ztišení volume pracně vpravit do úst pár kapek brandy... pardon... mléka.
Začal se při jídle rozptylovat okolními zvuky, lekat těmi nečekanými výraznějšími a odpovídat mi (což je samozřejmě nežádoucí :-)), když na něj promluvím. V noci si v jídle nenimrá, ve dne občas lambáda. Jí líp, když na něj koukám, což je podlé a velmi mužné. Nejvíc nadskakuje při lupnutí plastikové flašky.
Doktoři
Na střídačku velký vzorňák a zdravá nenávist. Asi bude fakt můj. :-)
Vztah k hračkám
Otáčí se za chrastítkem a už ho poměrně dlouho sleduje v pohybu - bééézva!
Nejraději má zelený špendlík, asi mu prostě dobře zní. Na ten se i směje.
Myš ho nadále uvádí ve stav zuřivosti.
Žirafa nechává chladným, stejně jako můj oblíbený lev (byť je tu a tam zfackován, i když jsme ještě neodhalili, nakolik cíleně).
Klasické kulaté chrastítko se srdíčky dosti oblíbeno, stejně jako u špendlíku patrně díky sympatickému chrastivému chrastění.
Hračky nejsou nic jiného než důvod pro zruinování rodinného rozpočtu.
Plínkování
Praxe je praxe a tak už není výjimkou, že které dupačky ráno oblečeme, ty večer vslečeme.
Zjevně ho však pobaví, když si načurá do oka.
Navzdory tomu, co všude možně čtu, má větší problémy s prdíky ráno, než večer. Přičítám to tomu, že v noci se s přebalováním nepárám, zato přes den cvičíme s nožkama a bříškem ať je to třeba nebo ne, a celkově má víc pohybu, ať vlastního, nebo zprostředkovaného. Nutno ještě experimentálně ověřit.
Komunikace
Každým dnem složitější a barvitější.
;-)

jsem v pohodě. Vědomí a realita, kdy 24 hodin denně a pořád pryč hlídáte zcela závislého tvorečka a podřizujete mu veškeré své konání, již neděsí ani nevzbuzuje obavy (Zvládnu to? Nezačne mi to vadit?), ale prostě baví. Je to druh soustavnosti dosud nepoznané a asi nesrovnatelné s čímkoli a rozhodně prospěšné. (Minimálně takovým některým, co by eventuelně měli sklony k chronické lenosti zakrývané údajným sebevzděláním, jinak řečeno, lepší drncat mimino, než pořád jenom číst. ;-))
(Dodatek pro manžela: nechápej to tak, že unikneš pečování, když zrovna budeš po ruce! :-))
Když je nouze nejvyšší, pelech v peřině
a hrozně nepohodlná poloha zaberou zaručně.
Co teď?
Už aby přešla ta hrozná vedra. Začnu tě, milý deničku, bombardovat novinkami o tom, jak se Jášoví líbí na poli, jak v lese, a kam všude se dá (fotogenicky) uložit na zahradě.
S.: Potřebuju pointu, ať už tam ten blog můžu hodit, ale nějak mě nic nenapadá.
JM: To je tím, že nemáš čas na intelektuální literaturu. Včera jsem si před spaním četl Hovory s TGM a mám point spoustu.
S: Tak mi nějakou poraď.
JM: O čem to je?
S: Jako vždycky - óchání nad Jášou.
JM: Na to bude asi TGM krátkej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dominika dominika | 29. října 2008 v 14:45 | Reagovat

ja mam rada alese ale dneska prisly 2 holky jedna prvnacka a druha patacka a patacka mi rekla ze ales ma rad jeji segru ale ty holky jsou ciganky a mi rekl ze je k......a.

2 dominika dominika | 29. října 2008 v 14:48 | Reagovat

to je teda tezky zivot alespon pro me a pro vas? hlavne s tyma klukama tak ja si pockam a bude vsechno v poradku ale budu nejspis cekat hodne ale hodne dlouho!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama