Těhule - Juchů, přivezli kočárek!

16. března 2006 v 10:38 | Sargo |  Těhule
Jak málo stačí člověku ke štěstí, že? ;-) Mno, jsem ráda, že další starost z krku - pán z pošty, který ho nesl dovnitř, sice pravil, že by o těch balících něco řekl, ale že nemůže (byly dva, byly velké a byly těžké), tak dostal korunu dýško (můžu já za to, že vycházela dobírka na konci na 99.-? I bůra bych mu nechala!) a já se pustila do krabic.

Pověra praví, že před porodem kočárek doma být nemá. Na jistém miminovském servru jsem o tom i spustila diskusi a s jistým překvapením zjistila, že ačkoli většina emancipovaných těhulí se tomu brání, nemálo jich tchýním a maminám podlehne (málo, ale na to, co jsem čekala, nemálo ;-)). Mizivá menšina pak tuto pověru dodržuje sama od sebe. Lidi jsou prostě divný a když si chtějí zesložiťovat co se dá, jejich problém. Mám toho i bez takových ptákovin v hlavě dost.
Kočárek vypadá náramně dobře - po dlouhých úvahách, srovnávání technických parametrů a velikostí, okukování a dotazů ohledně sporných bodů na matky ulovené na ulici, zvolili jsme Inglesinu s podvozkem Ergo bike a korbou Magnum. Milá paní ze Špuntíka (internetový i kamenný obchod) neváhala poptat se i po loňské kolekci, která se nám designem líbila mnohem více, než ta letošní. A i když vzhled byl při výběru v důležitosti někde vzadu, musím říci, že se mi kočárek nesmírně líbí. Vypadá prostě ohromně kočárkovitě. Jako malou mě s ním jezdit nebavilo, uvidí se teď. ;-)
Hromada je to nemalá: podvozek, korba (kombinace hluboké a sportovní), boudička, nánožník, nebo jak se to jmenuje, přebalovací taška, autosedačka (s cvičným objektem viz foto), pak jakési udělátko do auta, aby šla autosečka snadno nacvakávat, nafukovací kola i s pumpičkou a košík. Zkusím vydržet se sestavováním, než se mi JM vrátí večer z práce. Zatím můžu trénovat posazování do autosedačky, což ve chvíli, kdy máte v ruce i deku (speciální s dírami pro bezpečnostní pásy - vot těéchnika!), vůbec nemáte zaběhnuté, jak se vlastně ty pásy pohybují, a snažíte se objekt usadit jakž takž šetrně, není snadné.
Kočárek není z nejlevnějších, ale na to odpovídám: když je vám jasný rozdíl mezi trabantem a fordem, tak mi neříkejte, že kočárky jsou všechny stejný! Nevidím důvod, proč si pořizovat trabanta, když chci, aby to něco vydrželo a užitná hodnota byla větší, než že ho v něm dám spát mimíse na zahradu. Nazvěme ho vyšší střední třídou a třikrát sláva pouhým 14kg, které váží. Stále si dělám naivní naděje, že odvozí víc jak jednoho potomka ;-)

Jo, a už jsem zjistila, co je na kočárcích pro těhule tak strašně nebezpečného. Všechny části byly děsivě pečlivě zabalené do hromady igelitů a kartonů. Sešrotovat to byla vážně fuška, po které jsem odpadla jak zralá hruška.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka lucka | E-mail | 16. března 2006 v 12:10 | Reagovat

Kočár je to moc pěknej. Hlavně se mi líbí ta autosedačka s tím nacvakávacím systémem, to my bohužel nemáme. Myslím, že se mi v životě nepodaří autosedačku do auta dostat. Ani se nepokouším a pověřím manžela, ať to natrénuje. Zatím nemám ani ty zavinovačky s dírama, ani nemám v plánu je kupovat, tak uvidíme. Manžel už si to zjednodušil - prohlásil, že do porodnice pro nás nepřijede s autosedačkama, ale s taškama do kočárku, že prý autosedačky po Praze nejsou povinné. Tak nevím, jak si to s tou bezpečností představuje :-).

2 Sargo Sargo | 16. března 2006 v 14:28 | Reagovat

No to bych ho hnala! Taky ho žeň, zvlášť po Praze, náhoda je blbec... když už je máte, tak jsou od toho, aby se používaly :-) Upevnit je může už doma a pak tam prcky jenom šoupnete ;-) No a když už je přeci jen povezete v taškách, tak hlavně nezapomenout na nějaký deky jako vycpávku kolem hlaviček...

Jestli ta zavinovačka k něčemu bude nevím, ale pořizovala bych jí stejně, s dírama nebo bez děr už vyšlo nastejno a dělám si naděje, že aspoň něco bude o chlup jednodušší :-)) Mám zase jednou záchvat děsení se nad svou manuální šikovností ;-)

O té nacvakávací srandě jsme se dozvěděli více méně náhodou až při objednávání, a rozdíl v ceně už nebyl velký - tak jsme napnutý, jak to v tom autě vůbec půjde upevnit ;-)

Vůbec je to celé takové jeden velký otazník. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama