Jak si mě oblíbila uvaděčka v kině

6. března 2006 v 23:15 | Sargo |  Různosti
Televizi nemusím, ale do kina chodím velice ráda. Zlaté období bylo tak začátkem střední školy, kdy mi průměrný film nepřipadal ještě tak úplně blbý (jako dneska), nebyla jsem ještě zdaleka tak kritická a též jsem nebyla poskvrněna neblahými intelektuálskými dojmy získanými četbou objemných knih psaných drobnými písmenky, ani návštěvami filmového klubu, ani trochou teorie o moderním umění.
Prostě akčňák s Van Damem jsem si užila jak se patří, od obdivu k bojové technice (dělala jsem karate), po vychutnání si složitých dějových nuancí vztahů klaďáků a záporáků.
Kino v Humpolci, kde jsme v té době bydleli, bylo zdaleka nejlepší, jaké jsem do té doby navštívila. Vešly se mi tam nohy, pohodlná sedadla, dostatečný sklon hlediště, že ani vyšší hlava v přednější řadě nevadila. Oblíbila jsem si místo v horní řadě úplně na kraji a nelenila si chodit pro lístky včas, abych ho opravdu dostala. Seděla jsem hned vedle uvaděčky, která si mě záhy zapamatovala a, bohužel, oblíbila.
Aby bylo jasno - je pěkné chodit někam, kde si vás pamatují. Do trafiky, kde vytahují ty správné noviny sotva vejdete do dveří, do knihovny, kde vám schovávají ty správné knížky, do kina, kde...
jsem byla rozhodně vítána. Úsměvem, přátelským pokynutím k oblíbenému místu, několika udivenými větičkami, když jsem výjimečně měla sedět někde jinde. A přátelským rozhovorem. O čem jiném, než o filmu. Milá uvaděčka mi nelenila vyprávět o tom, jaké to je, vidět každý film několikrát, a pokud jsem na něj nepřišla hned první den, dozvěděla jsem se, co si o filmu, který měl každým okamžikem začít, myslí, co se tam všechno bude dít, předvedla mi zajímavým způsobem nejdramatičtější pasáže, též povyprávěla, jaká je pointa příběhu a že vrah byl... uááá! Myslela to tak moc dobře...
Začala jsem si kupovat lístek na druhou stranu, tvářila se tam nepřístupně a snažila se, abych nebyla vidět z druhé strany té dlouhé horní řady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jm jm | Web | 7. března 2006 v 7:27 | Reagovat

A nyní vám prozradíme konec celé detektivky:

"Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem." opakuji: "Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem."

2 Wolf Wolf | Web | 8. března 2006 v 9:24 | Reagovat

A už dávaj film "Vražda uvaděčky"? Je to podle skutečné události, která se stane!

3 Sargo Sargo | 8. března 2006 v 13:18 | Reagovat

Wolf: pokud ano, bude to vražda s otazníkem, tak moc jsem rafinované - a na možný motiv nikdo nepřijde - nebo nás naopak budou zástupy... :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama