Český průvodce mateřstvím aneb Péče o matku a dítě

13. března 2006 v 10:17 | Sargo |  Recenze
Sepsala: Darina Kopřivová, nakl. Tvarohová - Kolář 2005

Říká se, darovanému koni na zuby nekoukej, tomuhle se ale na zoubek jukneme. Jestli se nepletu, byla tahle knížka vánočním dárkem; což o to, vítaným, pročítám si s chutí.
Pokrývá obvyklé období od početí do šestinedělí na neobvykle malém počtu stránek (zřejmě čím delší název knihy, tím stručnější obsah), pokrytých nadměrným množstvím reklam a komerčních doporučení. Někomu to možná nevadí, na mě díky tomu knížka působila hodně nesympaticky. Navíc ani fotografie, které provázejí text (pokud tedy nepočítám ty reklamní) nejsou příliš dobré (jejich pojetí působí rušivě). Text samotný je příliš stručný, spousta věcí, které, domnnívám se, by chybět neměla, nebyla ani zmíněna.

Ne že by ta kniha byla vyloženě špatná. Určitě budou maminy, které si s ní vystačí a to málo, co jim bude scházet, se dozví v kursu. Přítup v ní je vcelku rozumný a nekomplikovaný, i když mi chvílemi připadalo, že se v ní moc pindá (ale to už mohlo být subjektivní vzhledem k té reklamní antipatii). Je ale nejhorší z těch, co se mi dostaly do rukou a nevím o nikom, komu bych ji mohla doporučit. Pokud se někdo nechce pročítat tlustými bichlemi, Těhotenství a porod od Mikulandové, o kterém jsem již psala, je daleko lepší. Přínos téhle knihy nevidím bohužel v ničem, kromě toho, že díky své velikosti a tvrdým deskám slouží jako skvělá podložka na hrnek s čajem a talíř se svačinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama